ORTODONCJA

Ortodoncja to dziedzina stomatologii odpowiedzialna za leczenie wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych. W swojej pracy lekarz ortodonta zajmuje się korygowaniem nieprawidłowości zębowych, zarówno tych wrodzonych, jak i nabytych w wyniku różnych urazów. Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, z której dorobku mogą korzystać pacjenci niezależnie od wieku. Leczenie podejmuje się ze względów profilaktycznych oraz estetycznych.

 

Poradnia Ortodontyczna Jomadent – ortodoncjadla dzieci, młodzieży i dorosłych.

  • Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu oraz korygowaniem nieprawidłowo ustawionych zębów u dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczególną uwagę zwraca też na poprawę wyglądu tkanek miękkich (rysów twarzy)
    i estetykę uśmiechu. Nowoczesne rozwiązania takie jak aparaty stałe, mikroimplanty pozwalają na leczenie pacjentów dorosłych, nawet z licznymi brakami zębowymi.
  • Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej ortodonta przeprowadza dokładne badanie, pobiera wyciski diagnostyczne oraz wykonuje niezbędne zdjęcia rtg i foto dla zaplanowania i udokumentowania przebiegu leczenia. Pełna diagnostyka odbywa się na miejscu, co stanowi istotną oszczędność czasu. W trakcie drugiej konsultacyjnej wspólnie z pacjentem ortodonta uzgadnia indywidualny plan leczenia.
  • Dysponujemy szeroką gamą zamków ortodontycznych, które możemy dopasować do możliwości finansowych pacjenta jak również do jego preferencji estetycznych.
  • Planując leczenie ortodontyczne, często konieczne jest przeprowadzenie konsultacji laryngologicznych, logopedycznych, chirurgicznych, periodontologicznych. Dla wygody naszych pacjentów ich realizację umożliwiamy również w Centrum Zdrowia Jomadent.
     
  • Bliska współpraca z lekarzami stomatologami innych specjalności Centrum Zdrowia Jomadent pozwala nam na bieżąco konsultować  pacjentów wymagających kompleksowego leczenia ortodontyczno- implantologiczno- protetycznego tak aby zapewnić najlepszy wynik leczenia nawet w trudnych sytuacjach.
  • Plan i kosztorys leczenia ortodontycznego ustalany jest wspólnie z pacjentem podczas drugiej wizyty konsultacyjnej. Oferujemy również możliwość kredytowania leczenia. Więcej w zakładce finansowanie leczenia

 

Ortodoncja Śląsk

Nasza Poradnia ortodontyczna obejmuje swoim zakresem całe województwo śląskie. Do skorzystania z pomocy lekarza ortodonty zachęcamy w szczególności pacjentów z miast takich, jak: Dąbrowa Górnicza, Katowice i Sosnowiec.

 

Ortodoncja w pytaniach i odpowiedziach.  czytaj więcej...

 

nowość: Oferujemy także leczenie z użyciem  niewidocznych aparatów Invilsalign >>

 

Zespół

spec. ortodonta lek. dent. Olga Krukowska – Drozd

 

Informacja i rezerwacja wizyt

Tel. 32 262 21 21 | Kom. 602 778 133 | E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.