IMPLANTOLOGIA

Implantologia to dziedzina stomatologii zajmująca się odbudową uzębienia wykorzystując implanty zębowe. Implantologia oraz wykorzystywane przez nią implanty umożliwiają osiągnięcie trwałego efektu estetycznego, przy jednoczesnej poprawie zaburzonego w wyniku utraty zębów mechanizmu narządu życia.


Poradnia Implantologiczna Dąbrowa Górnicza

Implantoloprotetyka jest jedną ze specjalności Kliniki Stomatologicznej działającej przy Centrum Zdrowia Jomadent w Dąbrowie Górniczej. Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w implantologii. Dr n. med. Joanna Krukowska od roku 1999 leczy trudne przypadki specjalizując się w implantoprotetycei wykorzystując implanty zębowe najwyższej jakości. Od stycznia 2005 z powodzeniem stosuje metodę Dr Paulo Malo (All-On-4®) u pacjentów bezzębnych. Pacjent w jeden dzień po odpowiednim wszczepieniu 4 implantów w żuchwie lub 6 w szczęce zaopatrzony zostaje w most tymczasowy przykręcany do implantów i odzyskuje pełen uśmiech.

Implanty zębowe – najnowocześniejsze system implantologiczne

W Centrum Zdrowia Jomadnt dla bezpieczeństwa pacjentów stosowane są tylko sprawdzone i najlepsze systemy implantologiczne na świecie Nobel Biocare, AB, MIS, Strauman. Oferujemy dożywotnią gwarancję na implanty firmy Nobel Biocare. Stale zdobywana przez nas wiedza wsparta nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i zabiegowym pozwala nam radzić sobie nawet w najtrudniejszych przypadkach. Braki pojedynczych lub kilku zębów mogą być uzupełniane koronami lub mostami na implantach bez konieczności szlifowania sąsiednich zębów. Również u pacjentów bezzębnych stosując implanty możemy poprawić utrzymanie protezy ruchomej lub uzupełnić cały łuk zębowy stałym mostem.

Implanty zębowe – planowanie leczenia

W celu zaplanowania leczenia implantologicznego na miejscu wykonujemy badanie TK szczęk (przy użyciu niewielkiej dawki promieniowania jonizującego), które daje możliwość precyzyjnej oceny warunków kostnych. Planując leczenie implantologiczne, o ile występują wskazania medyczne lub estetyczne, proponujemy wstępne leczenie ortodontyczne, periodontologiczne, które również może być zrealizowane w Centrum Zdrowia Joamdent. Plan i ramowy kosztorys leczenia implantologicznego ustalany jest wspólnie z pacjentem podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej. Planując leczenie zawsze proponujemy alternatywne rozwiązania. Oferujemy również możliwość kredytowania leczenia. Więcej w zakładce finansowanie leczenia.

 

Zespół

dr n. med. lek. dent. Joanna Krukowska

lek. dent. Bartosz Drozd

 

Praktyczne wskazówki przed wizytą

W przypadku występowania u Pacjenta chorób przewlekłych na wizytę należy zabrać aktualne wyniki badań, ewentualnie zgodę lekarza prowadzącego na zabieg w znieczuleniu miejscowym.

 

Poradnia Implantologiczna Śląsk – informacja i rezerwacja wizyt

Nasza Poradnia Implantologiczna działa na terenie województwa śląskiego. Na konsultacje zapraszamy w szczególności Pacjentów z terenu miast takich, jak Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec i Katowice. Zapewniamy dogodne terminy wizyt. Naszym atutem jest kompleksowa obsługa, w ramach której oferujemy leczenie stomatologiczne, endodoncję, ortodoncję oraz inne zabiegi, których wykonanie warunkuje, że implanty będą wszczepione prawidłowo, a nabudowane na nich korony będą nie tyko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne i trwałe.

Tel. 32 262 21 21 | Kom. 602 778 133 | E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.