ENDODONCJA

Dlaczego trzeba leczyć zęby kanałowo?

W przypadku rozległej próchnicy w zębie, dużego wypełnienia lub urazu zęba może dojść do powstania stanu zapalnego miazgi zęba lub jej obumarcia. Może to wiązać się z dolegliwościami bólowymi . Zęby z martwą miazgą  lub zmianami okołowierzchołkowymi są ogniskami zakażenia dla całego organizmu. Szczególnie ważne jest eliminowanie takich ognisk  u pacjentów z chorobami kardiologicznymi i problemami okulistycznymi. Dlatego trzeba usunąć martwe tkanki, opracować kanały zęba i szczelnie je wypełnić.

Prawidłowo przeleczony kanałowo ząb może służyć przez całe życie i być dobrą podbudową dla prac protetycznych.

Nowoczesne i precyzyjne leczenie kanałowe wymaga użycia odpowiedniego sprzętu.

 • Mikroskop zabiegowy stosowany podczas leczenia endodontycznego (leczenia kanałowego) daje precyzyjny obraz leczonego zęba. Endometr oraz zdjęcia Rtg pozwalają jednoznacznie wyznaczyć długość leczonego zęba. Dla lepszego komfortu pacjenta używane są urządzenia "THE WAND" dozujące środek znieczulający pod kontrolą mikroprocesora.

Opracowanie kanałów

 • Mikromotor endodontyczny służy do mechanicznego opracowania i poszerzenia kanału korzeniowego. Przyspiesza pracę i zwiększa dokładność opracowania kanału.
 • Mikromotor SAF służy do opracowywania mocno zakażonych kanałów korzeniowych o nietypowej budowie.

Wypełnienia kanałów

 • Calamus – system do trójwymiarowego wypełniania kanałów gutaperką na ciepło. Pozwala szczelnie wypełnić wszystkie mikrokanały korzeniowe.

 

 • Duże doświadczenie lekarzy dentystów Centrum Zdrowia Jomadent jak i stosowanie nowoczesnej techniki pozwala w wielu przypadkach uratować ząb, który jeszcze kilka lat temu pacjent musiałby usunąć.
 • Jako nieliczni na rynku usług stomatologicznych posiadamy własną,  profesjonalną sterylizatornię, przez co pacjent może mieć pewność, że każdy zestaw narządzi stomatologicznych został prawidłowo i bezpiecznie przygotowany do zabiegu. 
   
 • Plan i ramowy kosztorys leczenia endodontycznego ustalany jest wspólnie z pacjentem podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej. Oferujemy również możliwość kredytowania leczenia. Więcej
  w zakładce finansowanie leczenia.

Endodoncja mikroskopowa

Endodoncja mikroskopowa umożliwia leczenie kanałowe pod mikroskopem. Mikroskop przeznaczony do zabiegów z zakresu endodoncji powiększa lekarzowi pole zabiegowe na tyle, żeby w sposób skuteczny, a zarazem bezpieczny dla pacjenta przeprowadzić leczenie kanałowe w trudnodostępnych miejscach. Co ważne endodoncja mikroskopowa umożliwia ponowne leczenie kanałów wcześniej leczonych, dzięki czemu możemy uratować zęby, które w przeciwnym wypadku musiałyby zostać poddane ekstrakcji.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem stwarza ogromne możliwości diagnostyczne i terapeutyczne. Z zalet endodoncji mikroskopowej korzystamy przede wszystkim w trudnych przypadkach, w których leczenie bez zastosowania specjalistycznego sprzętu nie byłoby możliwe. Zalicza się do nich m.in.: powikłania związane ze złamaniem narzędzia w kanale, perforacje, pęknięcia lub resorpcje.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – Śląsk, Dąbrowa Górnicza

Pacjentów zainteresowanych skorzystaniem z leczenia endodontycznego pod mikroskopem zachęcamy do skorzystania z usług działającego na terenie Dąbrowy Górniczej Centrum Zdrowia JOMADENT.

 

Zespół

lek.dent. Małgorzata Burdzińska - Kowal
lek.dent. Maciej Pluciński

lek.dent. Michał Okrajni

 

 

Praktyczne wskazówki przed wizytą

W przypadku występowania u Pacjenta chorób przewlekłych na wizytę należy zabrać aktualne wyniki badań, ewentualnie zgodę lekarza prowadzącego na zabieg w znieczuleniu miejscowym.

 

Informacja i rezerwacja wizyt

Tel. 32 262 21 21 | Kom. 602 778 133 | E-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.